A napjainkban 5 cégből álló vállalatcsoport alapjait az 1980-as években Kövesi Ottó fektette le, jelenleg is Kövesi Ottó a vállalkozások ügyvezető igazgatója. A vállalatcsoport jelenlegi tagjai: Kövesi Kft, Táp-Lövő Kft (a jogelőd Táp Kft-ből kiválással jött létre), Pá-Tak Kft, és Tak Kft.
A kezdetekben Kövesi Ottó egyéni vállalkozóként csirke tenyésztéssel foglalkozott, 1989-re már tízezer csirkét hízlalt a gazdaságában. Ezzel párhuzamosan egy takarmány fuvarozási társaságot működtetett, amely a sárvári baromfifeldolgozó vállalatnak szállította a takarmányt. Ugyanezen sárvári cég, a Barnevál támogatásával Kövesi Ottó már akkor részt vett a Dunántúlon indult új pulyka programban, és elkezdett pulyka tenyésztéssel foglalkozni.
A baromfik tenyésztése, hízlalása mellett egyre nagyobb igény volt az állattartó telepek takarítására, tisztán tartására. Kövesi Ottó ezért alapította meg a ma már TAK Kft (alapítás: 1995.) néven ismert vállalkozást, amely fő tevékenységi köre az állattartó telepek takarítása volt.
A ’90-es évek vége, és a 2000-es évek eleje időszakban a vállalatcsoport dinamikusan fejlődött, ezért szükség volt új telepek vásárlására is. A baromfi tartáshoz és -tenyésztéshez szükséges szolgáltatások, tevékenységek (takarítás, alomanyag beszerzés, takarmány gyártás) beépültek a vállalatcsoport egyes cégeibe. A beindított baromfi tartó telepek száma folyamatosan növekedett, 2004-ben már 1 millió db vágópulykát termeltek a Kövesi Ottóhoz köthető vállalkozások. Az előállított vágópulyka feldolgozása nagyrészt a bábolnai érdekeltségű kecskeméti baromfi vágóhídon történt. Később a kecskeméti feldolgozó üzem felszámolásra került, amelynek során a termelőknek, beszállítóknak lehetősége nyílt az üzem felvásárlására. Így szerzett Kövesi Ottó a vállalkozásain keresztül tulajdont a feldolgozó üzemben, amelynek kapacitása évente minimum 2,2 millió vágópulyka feldolgozása. Ebből következett, hogy élő állat oldalon további fejlesztésekre volt szükség.
Jelenleg Bábolna és Újkér környékén 18 saját telepen történik a vágópulyka nevelés, hízlalás, amely telepekről a 2,2 millió feldolgozandó vágópulyka vágóhídi kapacitásból 1,8 millió előállítását sikerül biztosítani. A fennmaradó vágóhídi kapacitást az integrációból, illetve külső termelőktől szerződés keretében történő vágópulyka felvásárlással köti le a vállalatcsoport.
A belföldi pulyka hús értékesítés mellett a kecskeméti feldolgozó üzemben előállított prémium minőségű hús világszerte kerül exportra.